Златан си вкара автогол в трилър с шест гола и два червени картона (видео)

Златан си вкара автогол в трилър с шест гола и два червени картона (видео) Снимка: Getty Images

Срещата между Болоня и Милан в деветия кръг на Серия "А" се превърна в голямо зрелище с шест гола и два червени картона.

"Росонерите" спечелиха с 4:2 след доста премеждия, макар че играха с двама души повече на терена, а Златан Ибрахимович се отчете с гол и автогол.

Всичко изглеждаше решено до 35-ата минута, когато гостите поведоха с 2:0 с голове на Рафаел Леао и Давиде Калабрия, а Адама Сумаоро от Болоня беше изгонен с директен червен картон.

След почивката обаче домакините сензационно успяха да изравнят резултата.

Първо Ибра засече топката в собствената си врата след ъглов удар, а после Муса Бароу се разписа за 2:2.

Тогава Болоня остана с 9 души, тъй като и Роберто Сориано видя директен червен картон за брутално влизане, при което огъна крака на Туре.

За Милан отново не беше лесно да пробие домакините, но 7 минути преди края Исмаел Бенасер вкара страхотен гол от воле от дъгата на наказателното поле.

В края ИБрахимович пък успя да се разпише в правилната врата.

Така Милан поне временно излезе на върха в класирането с 25 т., а Наполи остава с 24 и може да си върне водачеството след сблъсъка с Рома днес.