Благодарение на социалните мрежи всеки по света вече е видял видеоразговора с кореспондент на Би Би Си във връзка с Южна Корея.
Разговорът с проф. Робърт Кели бива прекъснат неочаквано от влизането на двете му малки деца, които влизат в стаята. Той успява някак да запази самообладание, а жена му влита в стаята, за да изведе набързо малките нашественици. Видеото е гледано стотици милиони пъти от различни хора по света.
Нещо обаче не остана незабелязано - мнозина, включително медии, предположиха, че съпругата на Кели - Йонг А Ким, е всъщност бавачката.
Това породи по-широка дискусия за отношението към раса, пол и смесените двойки.
Предположенията, че съпругата е бавачка, не са без осонование - някои семейства в Южна Корея наистина наемат бавачки, особено ако родителите работят много през деня. Проблемът е, че мнозина предположиха, че Ким е помощница, а не майка на децата, заради расови стереотипи. Не всеки обаче се съгласява с това - различни хора онлайн посочиха, че паниката, изписана върху лицето на Ким и начинът, по който набързо изкарва децата от стаята, ги е заблудил, че е бавачка, притеснена за работата си.
Други обаче посочват, че е реагирала така, както би направила всяка майка - притеснила се е интервюто на съпруга й да не бъде прекъсвано повече. Всеки, който владее корейски обаче, би бил наясно с реалната ситуация, защото голямото дете пита майка си „защо" и „какво има".
Съзнателно или не обаче, често има предразсъдъци, свързани с азиатските.
Когато журналистка от азиатски произход влиза в университета, всичи предполагат, че учи медицина или икономика, докато тя всъщност е студент по английска литература. Журналистка от индийски произход, която работи в регионален вестник пък, е помислена за чистачка.
Друг фактор, който може да е объркал аудиторията на комичното видео, е фактът, че Кели и жена му са от различни етнически групи, а мнозина все още възприемат съзнателно или не, че хората се срещат с други от своя етнос. Често дори семействата на двойката се изненадват от избора им.
Все пак предразсъдъците на база цвят на кожата, понякога засягат и белите. Журналистът от Би Би Си Андрю Ууд работи в Южна Корея в продължеие на две години и през този период често го бъркат с американски войник. Таксиджиите често отказвали да спрат, за да го вземат в петък или събота вечер, защото предполагали, че ако има бял мъж, който чака такси, то това е пиян войник, който ще повърне на задната им седалка.