Биографичният филм за живота на поп сензацията Мадона се оказа твърде голяма хапка, която Universal Pictures не може да поеме.
В нов разговор за списание "Interview" изпълнителката разказва за обтегнатите си отношения с филмовото студио. След две години преговори с продуцентите за кастинга и бюджета, певицата отказва да им повери проекта за сумата, която ѝ предлагат.
Като материалното момиче на музикалната сцена изпълнителката не позволява нейната история да се превърне в нискобюджетен инди филм.
"С Universal се скарахме по въпроса за бюджета, защото ми беше нужен голям бюджет - животът ми е необикновен и богат", казва безкомпромисно певицата.
В последното си интервю тя споделя, че от Universal Pictures не могли да проумеят нейните изисквания, дори след като звездата намира начин да заснеме лентата за по-малко пари в Сърбия.
Продуцентите обаче не харесват идеята.
"Една от първите им реакции беше: "Не вярваме, че ще останеш в Сърбия повече от четири дни", на което Мадона им отговаря обидено: "Прочетохте ли сценария? Целият ми живот е борба за оцеляване. Не отивам там на почивка".
След провала на Universal певицата, която към този момент е в творческа почивка, получава предложение от конкурентите Netflix, но този път не за филм, а за сериал, което поставя поп иконата пред друго предизвикателство.
Мадона е съавтор сценария и ѝ било обещано да режисира филма.
За новия проект обаче тя не може да използва същия сценарий, по който е работила с предишното студио, освен ако не го купи от тях.
"Така стоят нещата. Започнах да се опитвам да разбера как би се осъществило създаването на сериал. Това е много, много различен процес. Трябва да се срещнеш с много сценаристи и да намериш подходящия шоурънър, а аз не успях да намеря такъв. Това продължава вече девет месеца", споделя тя.
През 2025 г. Deadline съобщи, че Мадона си сътрудничи с Шон Леви за кратък биографичен сериал в Netflix.
По-късно същата година Джулия Гарнър заяви, че ролята на Мадона в биографичния филм все още е "в процес на кастинг".

