MSG ще превърне Барса отново в страшилище

Всичко върви по вода за Ернесто Валверде Снимка: Getty Images
Всичко върви по вода за Ернесто Валверде

„Ипуруа“ никога не е лесно място за гостуване, но Барселона взе най-доброто от визитата си на Ейбар. И официално станахме свидетели на раждането на новото нападателно трио на каталунците.

Забравете MSN, MSG вече е тук.

Лионел Меси, Луис Суарес и Антоан Гризман отбелязаха трите попадения при гостуването на Ейбар в събота следобед, а тимът на Ернесто Валверде записа четвърта поредна победа, която го качи временно на върха в Ла лига.

Гризман се върна към най-добрите си дни и първи вкара своя гол. След това имаше участие и в другите две попадения, асистирайки на Меси, след което отново намери аржентинеца, който пък подаде на Суарес за крайното 3:0.

В допълнение, французинът вложи доста усилия и в другия край на терена, връщайки се, за да осигури допълнителна подкрепа за полузащитата и защитата.

Френската връзка в отбраната също бе силна – Самюел Юмтити се представи на ниво при завръщането си от контузия, а Келман Ленгле бе достоен негов партньор, като дори успя да даде асистенция за гола на Гризман.

Човек би се чудил, ако Валверде можеше да използва същия състав в Ел Класикото, което трябваше да се проведе следващата седмица…

Още:Барса и Реал бързо избраха деня на отложеното дерби

Каталунците изиграха най-добрия си мач в отсъствието на контузения Жерар Пике и само могат да съжаляват, че няма да имат възможност да срещнат Реал Мадрид в тази си форма.

Френки де Йонг дори бе изпратен с аплодисменти от публиката на домакините. Представянето му бе изключително през всичките 79 минути, които прекара на терена, преди да му бъде дадена малко почивка за предстоящия двубой със Славия Прага от Шампионската лига в сряда.

Холандецът взе участие във всички 11 двубоя на Барселона от началото на сезона и представянето му е повече от впечатляващо.

За момента, всичко изглежда, че върви по вода на „Камп Ноу“, а феновете, едва ли, могат да бъдат по-щастливи и заради факта, че Гризман, най-накрая, намира мястото си на терена. А с французина и новото си нападателно трио MSG Барса ще бъде не само отново претендент за двата домашни трофея, но и страшилище за всеки на европейската сцена.