Ползата от неплащането

В края на седмицата от Левски започнаха да се чуват недоволни гласове, че клубът е забавил изплащането на заплатите на футболистите. Такива новини обикновено не са новини за родната футболна действителност, а много от феновете на тима се запитаха дали наистина играчите трябва да претендират за заплати с оглед на представянето им на терена през миналия месец...

И финансовият директор на Левски Константин Баждеков се втурна в тази посока като обясни, че забавянето на заплатите на играчите трябва да се разглежда като един вид санкция - „когато заслужат, ще си получат парите".

Началникът по всичко Иво Тонев, за когото скоро медиите откриха, че 100 дни негово управление в Левски се равняват на 100 дни мъка още нищо не е казал по въпроса, но се предполага, че сега упражнява драматичните паузи и скоро ще се изкаже.

Тъпото е, че в този футболно-финансов етюд няма добри и лоши, всички са издънки. Футболистите в нашето първенство получават твърде много пари за уменията, които демонстрират на терена и от друга страна клубовете ни са се прочули с бавенето и направо неплащането на дължими от тях суми. Което понякога удължава агонията в отношенията между двете страни.

Левски се отдалечава от челото, много е вероятно тимът да започне да играе още по-немотивирано в последните мачове от шампионата, особено ако проблемите с парите продължат. И това е неприятното усложнение на ситуацията. Приятно има, ама едва ли ще се случи - играчите на Иво Тонев и Тодор Батков да се стегнат и да заиграят за чест, слава и европейска перспектива, пък после да си чакат парите. Но такива неща в реалния свят май не стават.

Всъщност, клубът влиза в ролята на недоволните играчи, мой оттам трябваше да тръгнем - защото Баждеков пита какво стана с парите от ТВ правата и защо се бавят. Точно като неговите футболисти - играят слабо, но не забравят да попитат за парите. Какво наистина става парите от ТВ правата и кой ще оправдае похарчването на такива суми за слабото шоу, наречено БГ футбол? Но тук навлизаме в друга тема.

Новините

Най-четените