Заслужава ли си парите?

Робиньо

Бе сочен за следващата суперзвезда на Бразилия след впечатляващо представяне в Сантос. Пристигна с гръм и трясък в Европа като първо Реал, а след това и Манчестър Сити броиха рекордни суми за привличането му. Нито в Испания, нито в Англия обаче Робиньо впечатли. Последва завръщане в Бразилия и нов трансфер в Европа - този път в Милан. Въпреки че има сериозен принос за титлата на „росонерите" всъщност и там не бе решаващата фигура, която се очакваше да бъде. Длъжник е и на националния си отбор.

Петер Чех

В последните години чехът е смятан за един от най-добрите, ако не и най-добрия вратар в света. Твърде често обаче на Чех му се случва да вземе лошо решение и да допуска глупави грешки. В някои случаи съотборниците му успяват да го покрият, но в други тимът му плаща висока цена за неубедителните му изяви.

Марио Балотели

Той се възприема като най-добрия играч в света след Лионел Меси. В изявите му се забелязва огромен потенциал, заради който през миналата година получи наградата за най-добър млад футболист в Европа и  Манчестър Сити плати голяма сума, за да го привлече от Интер. Този потенциал обаче все още си остава нереализиран. Не помогна дори трансфера в Англия. Балотели продължава да има проблем заради трудния си характер, по-често е на скамейката и дори извън групата, вместо на терена и в Манчестър вече сериозно обмислят възможността да се разделят с него.

Никола Анелка

Общата сума, която различните клубове са платили за Никола Анелка през годините надхвърля 70 милиона лири. Французинът е играл в почти всяко първенство в Европа и така и не успява да се утвърди някъде. Изключение може би прави представянето му в Челси в последните години, но дори и на „Стамфорд Бридж" има какво да се желае в изявите му.

Димитър Бербатов

Все още е рекорден трансфер в историята на Манчестър Юнайтед. Преди три години „червените дяволи" платиха за него над 30 милиона лири. Българинът обаче продължава да не успява да се превърне в решаваща фигура на „Олд Трафорд". През миналия сезон вкара 20 гола и стана голмайстор на Висшата лига, но повечето от попаденията му бяха срещу скромните отбори. Освен това редува голови периоди с дълги, в които не успява да се разпише. Логично загуби титулярното си място в полза на Хавиер Ернандес. През тази година конкуренцията изглежда още по-сериозна и не в полза на българина.

Анхел ди Мария

Преди година Реал плати на Бенфика 25 милиона лири, за да привлече аржентинеца. Въпреки таланта му и скоростта, която притежава Ди Мария разочарова с опитите си да си изпроси нарушение и с факта, че лесно губи топката. Не са малко онези, които смятат, че аржентинецът е мързелив и има проблем с цялото си отношение към треньор, съотборници, тренировки и мачове.

Еманюел Адебайор

След изключително силното си представяне за Арсенал през сезон 2007/08 когато отбеляза 30 гола Адбайор сякаш изчезна от големия футбол. Още на следващия сезон той отстъпи ролята на водещ голмайстор на „артилеристите" на Робин ван Перси. Последва трансфер в Манчестър Сити и все по-рядко появяване на терена. Вместо това Адебайор се забърка в куп скандали заради трудния си характер, мързела и несериозното си отношение. В началото на тази година бе пратен под наем в Реал (Мадрид) където отново напомни за себе си. Сега му предстои престой в Лондон.

Питър Крауч

Кариерата му започна през 1998 в Тотнъм, но  почти веднага бе пратен под наем. Последваха седем промени в клубната принадлежност преди да се завърне в Тотнъм през 2009 г. Никъде обаче Крауч не успя да използвай докрай физическите си данни, за да се превърне във водещ голмайстор. Разочароващото му представяне през последните две години на „Уайт Харт Лейн" доведе до нов трансфер през това лято - този път в посока Стоук Сити.

Емил Хески

Силен и мощен той има всичко, за да бъде един от най-ефективните нападатели. Но така и не успя да постигне необходимото постоянство. През сезон 2000/01 когато носеше екипа на Ливърпул отбеляза 22 гола - постижение, което не успя да повтори след това. Въпреки това попадна в състава на Англия за световното първенство през миналата година като странно защо бе предпочетен пред редица други качествени нападатели.

Клаас Ян Хунтелаар

В холандското първенство бе един от водещите голмайстори. С екипа на Аякс и Хееренвеен той има отбелязани 66 гола в 96 срещи. Последваха обаче не особено успешни изяви с Реал (Мадрид) и Милан в Примера Дивисион и Серия „А". В Испания и Италия той вкара едва 15 гола в изиграните общо 50 двубоя. В първия си сезон в Шалке Хунтелаар показа известно подобрение - изигра 35 срещи и вкара 13 гола. Все още обаче си остава длъжник на Шалке 04.

Лукаш Подолски

Дълго време бе считан за следващата голяма футболна звезда на Германия. Представянето му в Бундеслигата обаче така и не успя да оправдае очакванията. Получи шанс да докаже качествата си в Байерн (Мюнхен) след като клубът плати 10 милиона евро за привличането му. Не успя да се възползва от шанса и след като бе по-често резерва, отколкото титуляр се завърна в Кьолн.

Джо Коул

Ако трябва да бъдем честни контузиите, които преследваха Джоу Коул сериозно повлияха на представянето му. Въпреки това дори когато беше здрав и имаше възможност да се докаже, той не успя да оправдае имиджа си на един от най-скъпоплатените играчи в английския футбол. Бърз и талантлив плеймейкър, но с разочароващо представяне особено през последния сезон в Ливърпул. Това, както и високата му заплата принудиха ръководството на тима да му търси нов отбор. Сега Коул получава шанс в Лил.

Шон-Райт Филипс

През 2005 г. Челси плати за него впечатляващите 21 милиона лири. Представянето му в следващите три сезона донякъде оправда тези пари. Последва завръщане в Манчестър Сити, но вместо нагоре Шон Райт Филипс тръгна надолу в изявите си. Въпреки това изненадващо се озова и в списъка за световното първенство в ЮАР през миналото лято. В последствие изпадна в още по-сериозна криза и взе участие в едва 18 мача за „гражданите". Логично пое към нов клуб през това лято.

Майкъл Карик

Вече пет години носи екипа на Манчестър Юнайтед, но така и не може да се превърне в брилянтния играч, от който „червените дяволи" имат нужда. Стабилен е в представянето си срещу средните по класа и по-малки тимове, но срещу грандовете в Европа, както и в английския национален отбор Карик определено разочарова.

Жулио Баптиста

След впечатляващи два сезона със Севиля -2003/04 и 2004/05 Жулио Баптиста бе привлечен в Реал (Мадрид). Представянето му на „Сантяго Бернабеу" обаче бе разочароващо. Същото важи и за престоя му в Арсенал, както и в Рома. Вместо един от най-ефективните и качествени нападатели в Европа Баптиста се превърна в тотално разочарование. Често е упрекван заради непостоянството си, затова че е тромав и твърде мързелив. През януари тази година бе привлечен в Малага където има шанс да рестартира кариерата си.

Новините

Най-четените