Ботев хвърли бомбата и грабна Купата в спиращ дъха финал!

Ботев хвърли бомбата и грабна Купата в спиращ дъха финал! Снимка: Startphoto.bg

Ботев Пловдив грабна Купата на България с победа с 3:2 над Лудогорец в изключително драматичен финал на националния стадион "Васил Левски".

Пред около 13 000 зрители "канарчетата" изнесоха голям мач и надделяха над фаворита и шампион на България, а "орлите" могат да се сърдят само на себе си, след като пропуснаха дузпа в 98-ата минута.

Още в третата минута Антоан Конте изведе Ботев напред с удар с глава от близката греда.

Преднината на "жълто-черните" обаче издържа само пет минути и Квадво Дуа изравни с изстрел от въздуха.

Последва силен период за Лудогорец и шампионите пропуснаха да излязат напред в резултата.

Малко преди почивката Мартин Секулич беше изведен сам срещу вратаря и порази мрежата с левия крак - 2:1 за Ботев.

Разградчани не успяха да направят силен старт на втората част и в 58-ата минута пуснаха трети гол, дело на Уме Емануел след хубава контраатака и пас на Брахими отляво.

Лудогорец се върна в мача след 70 минути игра, когато резервата Руан Секо се възползва от прострелна топка от левия фланг.

Финалният натиск на "орлите" не им носеше нещо кой знае колко опасно пред вратата на Ханкич чак до 98-ата минута.

Тогава се стигна до дузпа за Лудогорец, отсъдена спорно след намеса на ВАР - съдиите прецениха, че Конте е съборил Диниш Алмейда.

Руан Секо обаче не издържа на напрежението, шутира високо над вратата от 11-те метра и донесе Купата на Ботев.

Тя е четвърта в историята на пловдивския тим и променя и ребуса с българското евроучастие през следващата кампания.

Ботев ще играе в Лига Европа, докато четвъртото място в първенството - за което се борят Левски и Локо Пловдив - няма да осигурява класиране за Европа.

Това означава, че Левски ще пропусне евротурнирите, а третият в крайното класиране (ЦСКА или Черно море) ще играе бараж срещу седмия.