Дерменджиев: Щом е във вратата, значи е гол

Дерменджиев: Щом е във вратата, значи е гол Снимка: start-photo.bg

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев не показа особени емоции, въпреки цялата драма в Търнава, завършила щастливо за неговия тим.

Лудогорец победи местния Спартак с 2:1, като победното попадение падна с последното докосване до топката, а този успех оставя шансовете на родния тим за продължаване напред.

Дерменджиев сподели, че в подобни мачове отобрът се калява, а няма никакво значение в коя минута пада голът, щом топката е във вратата на противника.

"Това, което е във вратата, това е гол, независимо от минутата. Имахме ситуации, този резултат ни задоволява.

Изненадан съм от резултата в Дания, не очаквах такъв разгром (6:1 за Нордселанд над Фенербахче), но в крайна сметка това е футболът и ние го приемаме.

Това са мачовете, които каляват отбора. За нас беше важно да спечелим днес, а сега трябва да спечелим и следващия мач, за да продължим напред. Много съм горд от отбора, защото показаха хладен ум. Искахме да излезем и да спечелим този мач. Вярвах, че ще се справим дори след изпуснатата дузпа.

Никога не можеш да кажеш, че нещо е свършило, докато не е прозвучал последния съдийски сигнал. Сега всички са много щастливи, защото когато вкараш в последната минута - това е нормално. Искаме да се върнем у дома със самочувствие", сподели той.