Десподов и Лудогорец оставиха ЦСКА на 10-ото място

Десподов и Лудогорец оставиха ЦСКА на 10-ото място Снимка: start-photo.bg

Лудогорец мина без особени проблеми през ЦСКА и постигна победа с 3:0 на своя "Хювефарма Арена".

Кирил Десподов бе героят за домакините, отчитайки се с гол и асистенция.

Още в третата минута Густаво Бусато трябваше да се намесва след удар на Иван Йорданов. Секунди по-късно бразилският страж отрази и опасен диагонален удар на Текпетей.

В осмата Лудогорец материализира превъзходството си и поведе. Десподов прати перфектно центриране в наказателното поле, където топката бе посрещната от Руан Крус, който с глава я прати в мрежата.

Седем по-късно Дюкенс Назон пропусна най-добрия шанс за гол. Нападателят бе изведен сам срещу Симон Слуга, но не успя да нанесе добър завършващ удар.

В 33-ата Лудогорец вкара втори гол. След заучено положение и пусната топка по тревата от Десподов от фаул последва изстрел на Аслак фон Витри, който след рикошет в тялото на Санянг влетя в мрежата на "червените".

През първата част Десподов имаше две добри възможности за гол, като при втората бе останал очи в очи с Бусато. И в двата случая капитанът на домакините стреля в тялото на вратаря.

В началото на втората част Десподов все пак прати топката в мрежата, разписвайки се от дузпа.

"Зелените" доиграха последните 20-ина минути с човек по-малко, след като Сонко Сундберг бе изгонен с директен червен картон за удар с лакът срещу Назон.

Дори и с 10 души Лудогорец отново бе по-опасният отбор на терена и в добавеното време можеше да вкара и четвърто попадение, но Йорданов удари греда.

Победата качи тима на Ивайло Петев на третата позиция с девет точки от четири мача. Начело са Черно море и Локо Пловдив с по 13, но от пет изиграни двубоя.

ЦСКА остава на десетата позиция с пет точки от четири мача.