Левски се върна към първенството с трудна победа и дебютен гол на Роналдо

Левски се върна към първенството с трудна победа и дебютен гол на Роналдо Снимка: Lap.bg

Левски се завърна към българското първенство с доста трудна победа с 1:0 над Пирин у дома.

"Сините" имаха тотално превъзходство в играта през цялото време, но направиха доста пропуски и голът така и не падаше до 70-ата минута, когато Роналдо порази вратата на гостите с глава.

Тогава Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно и бразилецът намери далечния ъгъл, за да се разпише за пръв път за Левски в шампионата.

Преди това неточни удари пречеха на домакините да открият резултата, веднъж и гредата им попречи.

6 минути преди края Пирин остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Красимир Станоев и шансовете дори за частичен обрат съвсем се изпариха.

Победата беше първият мач на Левски в efbet Лига от средата на юли насам, тъй като няколко двубоя на тима бяха отложени заради участието в Лигата на конференциите.

Играчите на Станимир Стоилов събраха 6 т. и са на седмата позиция в таблицата, на 5 т. зад лидера ЦСКА 1948, но и с две срещи по-малко.