Младежите загубиха битката в локвите на стадион "Славия"

Младежите загубиха битката в локвите на стадион "Славия" Снимка: Lap.bg

Младежкият национален отбор на България загуби с 0:1 от Швейцария у дома квалификацията от група Е за класиране на Евро 2023.

В локвите и калта на стадион "Славия" играчите на Александър Димитров водиха тежка битка с гостите, но не успяха да се възползват от положенията си.

Швейцарците измъкнаха победата с гол от пряк свободен удар на Имери в последната минута на първото полувреме.

Малко преди попадението гол на България беше отменен, тъй като съдиите прецениха, че при удара на Филип Кръстев топката е напуснала очертанията на терена.

След почивката двубоят продължи да бъде равностоен и с малко на брой положения на тежкия терен.

В последните минути нашите успяха да наложат натиск и на няколко пъти се стигна до напрежение пред вратата на Швейцария, но без резултат.

Така мечтата за класиране на Евро 2023 се отдалечава, а България вече има 2 победи и 2 загуби в групата.

Лидер в класирането е именно Швейцария с 10 т. пред България с 6.

По-късно днес играят съставите на Уелс и Нидерландия, които са с по 4 т., но и съответно с един и с два мача по-малко от българския тим.