Силен Лудогорец изпусна Олимпиакос в Пирея

Силен Лудогорец изпусна Олимпиакос в Пирея Снимка: Ludogorets.com

Лудогорец пропусна да победи гръцкия гранд Олимпиакос като гост в първи мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Двубоят в Пирея завърши 1:1.

На стадион "Йоргос Караискакис" българският шампион се представи много силно и дълго време надиграваше именития си съперник, който е първенец на Гърция и редовен участник в групите на Шампионската лига.

През целия двубой по-опасните атаки и по-добрите положения бяха за разградчани, а победата щеше да бъде напълно заслужена, но 3 минути преди края "орлите" допуснаха изравнителен гол, а после голмайсторът за българския отбор Кирил Десподов пропусна чисто положение.

Началото беше динамично, а Лудогорец създаде няколко обещаващи атаки.

В 33-тата минута Пиерос Сотириу беше изведен сам срещу Цолакис, но не подходи добре към топката и не успя да преодолее вратаря.

Българският тим играеше с все по-голямо самочувствие и минута преди почивката Десподов отправи опасен изстрел от пряк свободен удар.

Второто полувреме започна прекрасно за гостите и в 50-ата минута Десподов откри с нов удар от фал, при който топката прехвърли стената и Цолакис не успя да я спре.

Десетина минути по-късно още един пряк свободен удар създаде опасност пред другата врата, но Кахлина спаси по страхотен начин изстрела на Ахмед Хасан след центрирането на Матьо Валбуена.

После отново се стигна до добра ситуация за "орлите" и Текпетей стреля мощно под гредата, но вратарят спаси.

В последната фаза на мача Лудогорец остави Олимпиакос да натисне и се стигна до неприятен финал на срещата.

В 87-ата минута домакините изравниха. След изстрел от дистанция се получи карамбол и резервата Агибу Камара получи шанса да порази ъгъла на Кахлина за 1:1.

В добавеното време Десподов имаше невероятна възможност, но след като преодоля Цолакис, пропусна да намери празната врата и да донесе победата на своите.

Двубоят обаче показа, че Олимпиакос е напълно преодолим съперник, а всичко ще се реши след седмица на реванша в Разград.