Как стана така, че Държавен вестник върви с „Телеграф“

Абонираните за Държавен вестник днес получиха бонус - мистериозен брой на в. „Телеграф", със специалното му издание „Грабежът на века, част 2", разбира се, аферата в КТБ и ролята на Цветан Василев.

Адвокатът му Менко Менков показа комплект с изданията в ефира на Нова телевизия, като според него официалното издание на Народното събрание се явява „притурка на в. „Телеграф".

Потърсихме разпространителите от „ДОБИ ПРЕС", които обясниха, че наистина днешният брой на "Телеграф" е бонус за абонатите, които те обслужват, без обаче това да означава, че е притурка на Държавен вестник.

От фирмата обясниха, че става дума за нормално търговско споразумение - издателите на ежедневника са платили, за да може клиентите на „ДОБИ ПРЕС" да получат днешния брой с „разследването" за КТБ като допълнение, безплатно.

„Ако бяхте абонирани за в. „24 часа", щяхте да получите днешния брой на в. „Телеграф". Ако бяхте абонирани за в. „Телеграф", щяхте да получите два еднакви броя. Ако те бяха поръчали това да се случи в ден, когато не излиза Държавен вестник, например четвъртък, нямаше да има проблем", обясни изпълнителният директор на фирмата Атанас Алексов.

Според Менков абонатите, които са получили броя са най-вече държавни служители, магистрати, адвокатски кантори, тоест - специалното издание на в. „Телеграф" днес може да се тълкува като форма на натиск.

„Грабежа на века, част 2" идва броени дни, след като Цветан Василев проговори за медиите на майката на Делян Пеевски - Ирена Кръстева, сред които и в. „Телеграф", че са се издържали с пари от КТБ и дължат 34 милиона (валутата не се уточнява в интервюто на Явор Дачков).

„Ние нямаме нищо общо с това. Не убивайте вестоносеца", отговори изпълнителният директор на фирмата Атанас Алексов. „ДОБИ ПРЕС" има около 5000 клиенти, а каталогът им включва разпространение на печатни издания в над 20 категории.

„Не казвам, че всички 5000 клиенти са получили днес в. „Телеграф", но тези, ако издателите му бяха платили за всички, щеше да е така. По същия начин получавате и рекламни брошури на търговските вериги в пощата", допълни Алексов.

Държавен вестник се финансира от субсидията на Народното събрание и по закон може да излиза с притурки, ако представляват обемни говори, а не издания с търговска цел.

През април миналата година Ирена Кръстева продаде своята „Нова българска медийна група", издател на "Монитор", "Телеграф", "Политика", "Меридиан мач" и "Борба", на дружество от Люксембург, регистрирано два дни преди сделката - Мedia Maker Limited.

През юни Пеевски даде интервю, където говори за „медиите, собственост на неговото семейство", изреждайки същите издания.

#1 Bono-2 31.03.2015 в 16:32:40

Хахахахахахаха Ако се опитам да поразсъждавам.....опитват се да дискредитират (не че има нужда много де) бившия банкер, защото взе да говори много. Върви една псевдо журналистика при тях и само чакат кога да публикуват някое "разследване" по команда. Най ми хареса как КТБ ги е финансирала всичките. Преди разследваха Прокопиев когато писа за КТБ, сега пишат същите тези заради които преди плюха Прокопиев. Абе журналистика . Имайте едно наум за умствения багаж на репортери/журналисти и прочие...

Новините

Най-четените