Челси отнесе Евертън при завръщането на Анчелоти на "Стамфорд Бридж"

Четири гола и четирима различни голмайстори за Челси при разгрома срещу Евертън Снимка: Getty Images
Четири гола и четирима различни голмайстори за Челси при разгрома срещу Евертън

Челси тотално надигра Евертън и взе убедителна с 4:0 при първото завръщане на Карло Анчелоти като противников треньор на „Стамфорд Бридж“.

Франк Лампард обаче спечели сблъсъка с големия треньор, под чието ръководство игра преди години в Челси.

Мейсън Маунт откри резултата още в 14-ата минута, а седем по-късно Педро удвои аванса на домакините.

Челси нанесе още два бързи удара след почивката, с които тотално уби интригата. Вилиан отбеляза за 3:0 в 51-вата, а само три по-късно Оливие Жиру оформи крайния резултат.

Като цяло, Евертън бе далеч от формата, която показва под ръководството на Анчелоти, докато „сините“ от Лондон изиграха един от най-добрите си мачове от началото на сезона и показаха, че ще се борят до края да запазят мястото си в Топ 4.

Челси остава четвърти с 48 точки, на пет пред Уулвърхемптън и Шефийлд Юнайтед, а Евертън има 37 на 12-ата позиция.