Обамеянг с гол и червен картон при нова издънка на Арсенал

"Артилеристите" остават в средата на таблицата Снимка: Getty Images
"Артилеристите" остават в средата на таблицата

След двете поредни победи Арсенал записа нова издънка, завършвайки 1:1 като гост на Кристъл Палас.

„Артилеристите“ играха повече от 20 минути с човек по-малко, след като Пиер-Емерик Обамеянг получи директен червен картон.

Именно габонецът откри резултата още в 12-ата минута, възползвайки се от подаване на Александре Лаказет.

Домакините изравниха малко след почивката, след като удар на Джордан Аю рикошира в Давид Луис и прескочи Лено, за да влезе във вратата му.

В 67-ата минута Арсенал остана с човек по-малко на терена. Обамеянг, първоначално, получи само жълт картон за грубо влизане в краката на Майер, но след консултация с ВАР, съдията Пол Тиърни му показа пътя към съблекалнята.

Сократис неутрализира най-добрата възможност за изравняване на резултата, изчиствайки удар с глава на Томпкинс от голлинията, след което Арсенал пропусна перфектна възможност да вземе трите точки.

Удар на Никола Пепе срещна гредата, а при добавката Лаказет не успя да намери мрежата и отблизо ударът му бе спасен от Гуаита.

След равенството остава на десетото място с 28 точки, а позиция нагоре и с точка повече е Палас.