Дубълът е факт, Юве иска требъл

Юве се радва на страхотен сезон, но тепърва предстои развръзката.

Ювентус оформи дубъл в Италия, а торинският гранд продължава да мечтае, тъй като след две седмици е и на финал в Шампионската лига.

След като спечелиха безапелационно първенството, момчетата на Масимо Алегри вдигнаха и Копа Италия след драматичен финал с Лацио, и то в Рим.

Алесандро Матри вкара гол в продълженията, а Ювентус надви "орлите" с 2:1 Матри, който смени клубната си принадлежност във всеки от последните четири трансферни прозорци, се разписа в седмата минута на първото продължение и с това донесе победата на Ювентус.

Тя пък маркира рекордната десета купа за Ювентус, който спечели и титлата за четвърти пореден път. Финалът за Шампионската лига срещу Барселона пък е насрочен за 6 юни.

Лацио поведе изненадващо в четвъртата минута на мача, когато Стефан Раду се възползва от грешка в противниковата защита и засече с глава центриране на Данило Каталди.

Ювентус обаче отговори след едва седем минути игра, когато централният защитник Джорджо Киелини се възползва от центриране на Андреа Пирло и свалена топка от Пол Погба, за да я забие в мрежата на Етрит Бериша.