Атлетико изпуска Реал и Барса

Ще е много трудно на Атлетико да защити титлата си.

Шампионът Атлетико Мадрид си тръгна със загуба с 0:2 като гост на Селта в късния неделен мач от 23-ия кръг на Ла Лига.

Така Реал и Барселона останаха по-самотни на върха в класирането, след като Атлетико е на седем точки зад градския си съперник и на шест зад каталунците.

Първото полувреме във Виго премина без попадения, а през втората част Нолито изведе галисийците напред в резултата от дузпа в 59-та минута.

В 71-та минута Фабиан Орелана се възползва от грешка в защитата на мадридчани и оформи крайния резултат.

В следващия кръг и трите отбора в челото на таблицата имат наглед лесни задачи. Барселона е домакин на Малага, Атлетико приема Алмерия, а Реал гостува на Елче.