Голям финал за ФА къп - Челси срещу Юнайтед

Челси ще срещне Манчестър Юнайтед на финала. Двубоят е на "Уембли" на 19 май. Снимка: Getty Images
Челси ще срещне Манчестър Юнайтед на финала. Двубоят е на "Уембли" на 19 май.

Челси се класира за втора поредна година за финала за ФА къп след победа с 2:0 над Саутхемптън. В спор за трофея Челси ще срещне Манчестър Юнайтед. Двубоят е на „Уембли" на 19 май.

29 секунди след подновяване на играта през второто полувреме Оливие Жиру вкара за 1:0. В 82-рата минута влезлият като резерва Алваро Мората направи 2:0. "Светците" удариха греда шест минути преди края.

Още в петата минута Еден Азар отправи опасен удар, минал над вратата. Малко по-късно Вилиан разтресе горната греда. Азар проби през центъра и пусна към бразилеца, който отправи много хубав удар, като само гредата спаси "светците".

В самото начало на второто полувреме Челси поведе след блестящо изпълнение на Оливие Жиру. Французинът получи топката от Азар и успя да финтира трима защитници на съперника на малко разстояние, след което преодоля и вратаря.

Десет минути преди края Конте извади Жиру и пусна Мората. Именно испанецът реши двубоя. В 82-рата минута Аспиликуета центрира и Мората се разписа след удар с глава.

В 84-ата минута Остин от Саутхемптън бе изведен отдясно и стреля, но топката се удари в гредата.