Рецитал на Меси в Ла Коруня

Барселона победи Ла Коруня с 4:0 като гост в мач от 19-ия кръг на испанското футболно първенство. Хеттрик за каталунците реализира Лионел Меси, а четвъртото попадение бе автогол.

Със спечелените три точки отборът на Барселона е на второ място и се доближи само на една точка до лидера Реал Мадрид, който обаче има и един мач по-малко.

В 11-та минута след центриране от десния фланг на хърватския полузащитник Иван Ракитич в наказателното поле на домакините Лионел Меси с глава от десетина метра вкара рядко красив гол - 1:0 за Барселона.

В 33-та минута след рикошет в петата на уругваеца Луис Суарес топката попадна в Меси, който излезе сам срещу вратаря на домакините Фабрисио Агосто и технично го прехвърли за 2:0.

В 62-та минута след изпълнение на ъглов удар аржентинецът Меси отново демонстрира високата си класа и с техничен удар в обратния ъгъл на вратаря вкара третия си гол в мача. Така Лионел Меси с 19 гола е на второ място в класирането на голмайсторите в испанското футболно първенство след Кристиано Роналдо, който има 28.

В 83-та минута след пробив по десния фланг на бразилския защитник Даниел Алвеш и центриране последва разбъркване в наказателното поле на домакините и след рикошет в тялото на бразилския защитник Сидней топката се озова в мрежата за крайното 0:4 автогол.