Тотнъм остана в битката за титлата с инфарктна победа

Фернандо Йоренте си отбеляза автогол и Тотнъм изостава вече на 9 точки от Ливърпул.

Тотнъм спечели инфарктно неделното лондонско дерби с Фулъм с 2:1 като гост на "Крейвън Котидж".

През първото полувреме "шпорите" си отбелязаха автогол, а през второто успяха да осъществят пълен обрат и остават на 9 точки зад водача Ливърпул.

Бабел можеше експресно да открие головата си сметка, след като в 12-ата минута се озова сам срещу Юго Лорис, но стреля слабо и световният шампион отрази.

Пет минути по-късно обаче французинът нямаше какво да стори, след като центриране от корнер се отклони в крака на Йоренте и кълбото се озова в мрежата - 1:0 за Фулъм.

В 41-вата минута ситуацията за "шпорите" за секунди се усложни много. Във втарата на Лорис влезе втори гол, който обаче не беше зачетен заради засада. Андре Шюрле стреля от воле, стражът отрази, но Митрович вкара от добавка. Сърбинът обаче бе в засада.

Тотнъм успя да изравни само седем минути след подновяването на играта чрез Деле Али. Тогава Кристиан Ериксен центрира на далечната греда и английският национал с лекота намери целта с глава - 1:1.

Голът на победата бе дело на Хари Уинкс дълбоко в добавеното време, когато засече центриране във вратата на домакините.