Полша отива на Световното

Левандовски изригна в точния момент и вкара гола на успокоението за Полша Снимка: Getty Images
Левандовски изригна в точния момент и вкара гола на успокоението за Полша

Полша спечели квалификационната си група за Мондиал 2018 и се класира директно на предстоящото първенство в Русия.

Поляците биха Черна гора като домакин с 4:2 в последния си мач от квалификациите и макар че потрепериха в края, си осигуриха място на Световното. Още до 16-ата минута домакините поведоха с 2:0 и се успокоиха, защото дори равенството им беше достатъчно, за да си гарантират първото място.

Черна гора обаче изравни с два бързи гола в 78-ата и 83-ата минута и сензационният обрат в групата изглеждаше възможен, защото по същото време вторият в класирането Дания още водеше на Румъния с 1:0.

Звездата на Полша Роберт Левандовски използва големия си шанс и вкара за 3:2 в 85-ата минута, а накрая черногорците си вкараха и автогол, за да се стигне до крайното 2:4.

Дания допусна късен изравнителен гол срещу Румъния и остана на второ място в група Е, така че сега шансът на датчаните за класиране минава през баражите.