Аржентина загуби у дома, Бразилия с успех като гост

Дерлис Гонсалес бележи победния гол за Парагвай.

Аржентина допусна изненадваща домакинска загуба с 0:1 от Парагвай в среща от 10-ия кръг на световните квалификации от зона "Южна Америка". "Гаучосите" бяха без голямата си звезда Лионел Меси.

Гостите поведоха чрез Дерлис Гонсалес в 18-та минута и не изпуснаха преднината си до края, като за това помогнаха и пропуснатата дузпа от Серхио Агуеро в 48-та минута, както и отмененият гол на Маркос Рохо в 54-та.

Така Аржентина остава с актив от 16 точки на 5-ото място във временното класиране. Парагвай пък се доближи само на точка от "гаучосите", като има 15 и се намира на 6-ото място.

Бразилия победи с 2:0 Венецуела като гост. "Селесао" беше без голямата си звезда Неймар, който е с травма след срещата с Боливия, когато получи удар в лицето.

Дори и това не попречи на съотборниците му да вземат трите точки, с които да излязат начело в класирането. Точни за успеха на гостите бяха Габриел Жезус в 8-та и Вилиан в 53-та минута.

Срещата за кратко бе прекъсната в 74ата минута, когато на стадиона имаше токов удар и спря осветлението, но и това не помогна на домакините да се спасят от загубата.