Пет велики мача на "Олд Трафорд"

Рууни е готов за мача с Милан Снимка: Bgnes
Рууни е готов за мача с Милан

Сайтът на УЕФА ни припомня пет незабравими мача от евротурнирите на "Олд Трафорд".

Манчестър Юнайтед - Реал Мадрид

25 април 1957, КЕШ, 1/2-финален реванш

Реал М дойде с аванс 3:1 от първия мач. През първото полувреме гостите бележат 2 гола. След почивката Томи Тейлър и Боби Чарлтън изравняват пред погледа на възторжената публика. Публиката е във възторг от непознатата дотогава тръпка от евротурнирите.

Манчестър Юнайтед - Милан

8 май 1958, КЕШ, първи 1/2-финал

Три месеца след авиокатастрофата в Мюнхен, Юнайтед поднови участието си в Eвропейската купа като домакин на Милан. Мачът с росонерите беше 5 дни след загубата във финала за Купата на Англия. През първото полувреме английският тим изоставаше в резултата след попадение на Хуан Скиафино. Денис Вайълет изравни и след десет минути Ърни Тейлър бележи дузпа. Милан спечели реванша 4:0.

Манчестър Юнайтед - Барселона

21 март 1984, КНК, 1/4-финален реванш

Барса с Марадона и Шустер в състава дойде на "Олд Трафорд" с хубава преднина - 2:0 от първия мач. Гол с летящ плонж на Брайън Робсън в 22-aта минута даде надежда на домакините. Робо, развихрилият се капитан на Червените дяволи, удвои след почивката, а пет минути по-късно Норман Уайтсайд подаде на Франк Стейпълтън за величественото 3:0.

Манчестър Юнайтед - Реал Мадрд

23 април 2003, ШЛ, 1/4-финален реванш

Финалът в турнира бе на "Олд Трафорд", още един стимул за домакините. След 1:3 от Мадрид, Реал поведе на "Олд Трафорд" с 3:2 със зрелищен хеттрик на Феномена Роналдо. Възхитената публика го аплодира при смяната му след почивката. Мачът завърши 4:3 за Юнайтед след силна игра на Дейвид Бекъм, но Манчестър отпадна.

Манчестър Юнайтед - Рома

10 април 2007, ШЛ, 1/4-финален реванш

Юнайтед имаха зад гърба си аванс 2:1 от първия мач. 90-те минути на "Олд Трафорд" се превърнаха в кошмар за римляните: 7:1 за Юнайтед, най-голямата победа за Червените дяволи в Европа в последните 40 години.