Манчестър Сити е на 1/2-финал за ФА къп

Манчестър Сити се класира за полуфиналите на турнира за ФА къп след победа с 2:0 като гост на Мидълзбро.

През седмицата "гражданите" направиха грешна стъпка в първенството след 0:0 със Стоук Сити у дома, но се върнаха на победния път и Пеп Гуардиола продължава да преследва първия си трофей начело на Сити.

Гостите решиха мача с по едно попадение във всяко от полувремената.

Още в третата минута Яя Туре намери Сабалета по десния фланг, а аржентинецът от въздуха успя да центрира в наказателното поле. Там Стърлинг се размина с топката, но тя стигна до Давид Силва, който откри резултата отблизо.

До почивката двата отбора изпуснаха по още една чиста възможност, а през второто полувреме Агуеро сложи точка на спора, след като преди това топката срещна гредата след негов удар.

В 67-та минута Сане центрира много добре отляво, а Кун засече от няколко метра за 0:2, както и приключи двубоят на "Ривърсайд".

По-късно тази вечер Арсенал приема Линкълн, а утре е мачът Тотнъм - Милуол. В понеделник е най-очакваният четвъртфинал - този между Челси и Манчестър Юнайтед.