Англия мачка в последния мач на Рууни

Рууни беше бурно аплодиран от английските фенове в последния си мач с националния екип Снимка: Getty Images

Англия разби САЩ с 3:0 в контролна среща на "Уембли", която беше и сбогуване на Уейн Рууни с английския национален тим.

Легендата изигра своя последен 120-и двубой с националния екип, след като се появи в игра за последния половин час.

Срещата ще се запомни и с дебютните голове на двама от домакините, както и с доста неопитната единайсеторка, на която заложи Гарет Саутгейт и която оправда доверието му.

Два бързи гола през първото полувреме решиха двубоя. Първо Джеси Лингард откри с хубав изстрел в далечния ъгъл, а две минути по-късно Трент Александър-Арнолд удвои с удар по диагонала - негов първи гол за "трите лъва".

В 77-ата минута Калъм Уилсън се разписа в дебютния си мач за Англия след подаване на Фабиан Делф. В края Рууни на два пъти не успя да вкара, като в първия случай Брад Гузан спаси удара му.