Сити с нов разгром, изпревари временно Ливърпул

Сити с нов разгром, изпревари временно Ливърпул Снимка: Getty Images

Манчестър Сити разгроми гостуващия Брайтън с 4:0 и временно излезе начело в класирането на Висшата лига.

Това бе трети успех за „гражданите“, които вече имат 10 точки след четири изиграни кръга, с една повече от Ливърпул, който по-късно днес гостува на Бънрли и ще може да си върне върха.

Кевин де Бройне откри резултата след само две минути игра. Серхио Агуеро вкара по един от двете страни на почивката, за да направи 3:0, а резервата Бернардо Силва се разписа секунди след като се появи на терена, за да оформи крайното 4:0 с втория си удар в двубоя.

В друг мач от кръга, игран от 17:00 часа българско време, Челси допусна късно изравняване срещу Шефийлд Юнайтед у дома.

Тами Ейбрахам отбеляза два гола през първото полувреме за „сините“ и изглеждаше, че победата им е в кърпа вързана. Калъм Уилсън обаче намали веднага след почивката, а минута преди края на редовното време Курт Зума си вкара автогол за крайното 2:2.