Ювентус излъга Рома

Дибала донесе трите точки на Ювентус. Снимка: Getty Images
Дибала донесе трите точки на Ювентус.

Пред 38 000 зрители на своя стадион Ювентус победи Рома с 1:0 в последния мач от 21-ия кръг на италианското футболно първенство. Така шампионът на Италия регистрира 11 поредни победи и продължава битката за защита на титлата си.

Ювентус е на второ място във временното класиране на серия "А" с 45 точки след лидера Наполи, който победи като гост Сампдория с 4:2 и е начело с 47 точки.

Фиорентина е трети с 41 точки, Интер е четвърти също с 41 точки, но с по-лоша голова разлика, а Рома е на 5-то място с актив от 35 точки.

Дербито предложи малко интересни моменти, а гостите от Рим се бранеха и рядко поглеждаха към вратата на Джанлуиджи Буфон. Многото единоборства бяха оцветени с 6 жълти картона - 4 за Рома и 2 за Ювентус.

Единственият гол в дербито падна в 77-та минута, когато френският полузащитник Пол Погба подаде отлично към аржентинския нападател Пауло Дибала и той в движение изпрати топката в долния десен ъгъл на полския вратар на римляните Войчех Шчесни.