Българин с 2 гола в Серия "А" след 9 години

Ивайло Чочев вкара два гола и донесе победата на Палермо над Дженоа с 2:1 у дома.

Халфът прати топката в мрежата още в 9-ата минута, след като вратарят на гостите парира удар на Франко Васкес. Чочев пое топката спокойно със силния си ляв крак и стреля с десния - 1:0.

В 30-ата минута бившият футболист на ЦСКА прониза за втори път вратата, този път след пас на звездата на тима Паоло Дибала.

Чочев остана на терена 72 минути и бе заменен от Андреа Белоти.

Попаденията са №2 и 3 в първенството на Италия за българина през сезона. Той вкара и миналия кръг при 3:1 навън над Удинезе.

Два гола в един мач от Серия "А" са вкарвали още двама наши сънародници. Христо Стоичков го прави първи преди 20 години, когато вкарва в петия кръг за Парма срещу Падова при победа с 3:1 като гост.

Валери Божинов има четири "двойни удара":

С Лече - при 4:1 срещу Бреша у дома, срещу Интер (2:2 на свой терен) и Удинезе (3:4 у дома) в сезон 2004-2005 г., както и при 3:1 над Реджина в първата си година в италианското първенство - 2003-а.

Божинов успя да вкара два пъти и за Фиорентина при 4:2 над Парма през сезон 2005-2006. Това се случи през февруари 2006-а и вече 9 години нямаше българин, който да запише две попадения в един двубой.

Чочев е и единственият български национал, който през сезона играе в едно от топ 5 първенствата на Европа. Халфът вече записа над 700 минути в 13 мача, като в 7 от тях бе национал.

22-годишният играч обаче няма записана минута в официален мач за България, като през март срещу Италия остана резерва...

#2 bludniq_sin 20.04.2015 в 11:52:46

"Халфът вече записа над 700 минути в 13 мача, като в 7 от тях бе национал." ... КО?! Вероятно идеята е, че в 13 мача е бил титуляр .. още не са го натурализирали май