Барса мачка 7:0 с резервите

Иван Ракитич се разписа от дузпа.

Барселона се класира за осминафиналите в турнира за Купа на Краля в Испания след разгромна победа със 7:0 над третодивизионния Еркулес. Барса продължава напред с общ резултат 8:1, след като в първата среща завърши 1:1.

Каталунците взеха лесна победа в последния си мач за годината, макар че играха с голяма част от резервите си.

Луис Енрике предприе сериозни ротации в състава, като сред обичайните титуляри попаднаха само Хавиер Масчерано и Иван Ракитич. В атака действаха Рафиня Алкантара, Пако Алкасер и Арда Туран, което се оказа напълно достатъчно.

Люка Дин откри резултата в 37-га минута с първия си гол в екипа на Барселона. Арда Туран се отличи с хеттрик, а по един гол добавиха Иван Ракитич от дузпа, Рафиня и Пако Алкасер.

Севиля също записа гръмка победа след 9:1 над третодивизионния Форментера. "Бяло-червените" се класират с общ резултат 14:2.