7 гола, 3 обрата - Интер и Фиорентина сътвориха истински спектакъл

7 гола, 3 обрата - Интер и Фиорентина сътвориха истински спектакъл Снимка: Getty Images

Интер стартира сезона в Серия "А" със страхотна победа с 4:3 над Фиорентина, която дойде след три обрата.

Кристиан Куаме откри резултата за гостите още в четвъртата минута. Интер се върна в мача в края на полувремето благодарение на прекрасен удар извън наказателното поле на Лаутаро Мартинес.

Началото на втората част започна с автогол на Федерико Чекерини, но съвсем скоро щеше да дойде нов обрат. Пет минути след автогола Гаетано Кастровили изравни, а в 63-тата Федерико Киеза направи резултата 3:2, като и за двата гола асистира Франк Рибери.

Двубоят обаче криеше още изненади. Ромелу Лукаку изравни в 87-ата минута, завършвайки отблизо центриране на на Хакими, а само две минути по-късно Данило Дамброзио с лава засече центриране на Алексис Санчес, завършвайки третия обрат в мача.

Така "нерадзурите" спечелиха в първия си двубой от новата кампания, докато Фиорентина трябваше да преглътне загубата след успеха над Торино на старта.