Здрави битки в Лига Европа

Играчите на Борусия спечелиха трилъра срещу Од Гренланд

Здрави битки и завързани мачове белязаха началото на плейофите в Лига Европа като в някои сблъсъци фаворитите изобщо не успяха да влязат в ролята си и ще имат трудна задача за реваншите.

Холандската звезда Робин ван Перси вкара първия си гол за Фенербахче, а турският гранд спечели в самия край на мача с 1:0 сблъсъка си с гръцкия Атромитос. Скромната победа като гост в началото на плейофите на Лига Европа с гола на холандеца в 90-ата минута може да се окаже много ценна за Фенербахче.

Ван Перси влезе като резерва 10 минути преди края на мача и отбеляза с глава.

Хенрик Мхитарян донесе победата на Борусия Дортмунд в невероятната битка с норвежкия Од Гранланд, завършила 4:3 за гостите от Бундеслигата. Домакините поведоха с 3:0 в първите 22 минути на срещата, а преди почивката Обамеянг успя да върне само един гол. През второто полувреме обаче Борусия взе победата с голове на Кагава и Обамеянг и накрая Мхитарян вкара победното попадение в 85 минута.

Английският Саутхемптън завърши 1:1 у дома с датския Мидтиланд, като гостите поведоха с гол на Спарв в средата на първото полувреме, а „светците" се спасиха в 56 минута с дузпа, вкарана от Джей Родригес. Феновете на Саутхемптън преглътнаха трудно гола на Спарв, защото Тим е бивш играч на тима, а за Родригес това беше първо попадение от март 2014.

Атлетик Билбао падна с 2:3 от Жилина в Словакия, а Розенборг не срещна проблуми със Стяуа в Букурещ - 3:0 за гостите.

Реваншите са на 27 август, а победителите влизат в групите на Лига Европа.