Арсенал най-после прекъсна робството си срещу Сити

Арсенал най-после прекъсна тежката си серия срещу Манчестър Сити и победи шампионите с 1:0 у дома в голямото дерби от осмия кръг на Висшата лига.

Двата отбора не оправдаха надеждите за зрелищен мач, но феновете на лондончани ликуваха след късно попадение в 87-ата минута.

Успехът е изключително значим за Арсенал, който най-после прекъсна серията си от 12 поредни поражения срещу "гражданите".

За последно Арсенал бе надиграл Сити в Премиършип преди почти осем години - 2:1 у дома през декември 2015-а с попадения на Уолкът и Жиру.

А сега "аргилеристите" най-после ликуваха отново. Голът на победата отбеляза Габриел Мартинели и през следващите две седмици по време на паузата за националните отбори лондончани ще бъдат на върха в класирането заеднно с вечния си съперник Тотнъм.

Двата тима от Северен Лондон имат по 20 точки, а Сити е с 18. Топ 4 се затваря от Ливърпул който е с 18 пункта.

Шампионите имаха три чудесни възможности до 17-ата минута, но Гвардиол, Аке и Алварес не успяха да преодолеят вратаря на домакините Рая.

В началото на второто полувреме Габриел Мартинели влезе на мястото на Тросар и това веднага раздвижи играта на домакините в офанзивен план. В 51-вата минута именно Мартинели нанесе първия точен удар в актива на лондончани. Той обаче отиде право в ръцете на Едерсон.

Няколко минути преди края Мартинели донесе трите точки на тима си, като при удара му се получи рикошет в Нейтън Аке, който не остави шансове на Едерсон.