Арсенал отново надстреля Ливърпул при дузпите

Арсенал отново надстреля Ливърпул при дузпите Снимка: Getty Images

Арсенал отстрани Ливърпул с дузпи и се класира за четвъртфиналите на Карабао къп.

"Артилеристите" спечелиха на "Анфийлд" след 0:0 в редовното време и 5:4 при изстрелите от бялата точка. Така Арсенал отново спечели срещу Ливърпул с дузпи в пряка елиминация след двубоя за Къмюнити шийлд в края на август.

Преди няколко дни обаче "мърсисайдци" победиха съперника с 3:1 за първенство.

В мача тази вечер Ливърпул беше по-близо до успеха в 90-те минути, но Минамино уцели гредата в края на първото полувреме, а след почивката Бернд Лено запази нулевото равенство с поредица от спасявания.

При дузпите Лено също беше герой за своите и отрази изстрелите на Дивок Ориги и Хари Уилсън.

За Арсенал изпусна единствено Елнени, а Джо Уилок с известна доза късмет вкара под плонжа на Адриан последната дузпа за отбора си.