Арсенал се изложи и изхвърча от Купата на Англия

Арсенал се изложи и изхвърча от Купата на Англия Снимка: Getty Images

Нотингам Форест поднесе сензацията на вечерта за Купата на Англия и изхвърли Арсенал с победа с 1:0 на своя "Сити Граунд".

Микел Артета направи някои промени в титулярния състав, но заложи и на доста от основните си футболисти, а "артилеристите" владееха положението през първото полувреме.

Те обаче така и не стигнаха до гол, а след почивката домакините заиграха по-силно и в 83-тата минута резервата Люис Грабън отбеляза попадението за победата.

Той засече с шпагат отлично центриране отдясно след грешка на Арсенал при изнасянето на топката.

Гостите играха с изцяло бели екипи в подкрепа на кампания против насилието, но те не им донесоха късмет.

Нотингам пък отново отстрани този съперник в същата фаза от ФА Къп както и преди четири години - когато беше последният мач на Арсен Венгер в надпреварата.

В четвъртия кръг Нотингам Форест ще посрещне на своя стадион друг тим от Висшата лига - Лестър.