Арсенал се сбогува с Шампионската лига след срив в 95-ата минута

Арсенал се сбогува с Шампионската лига след срив в 95-ата минута Снимка: Getty Images

Арсенал загуби почти всякакви шансове да стигне до топ 4 във Висшата лига след загуба с 1:2 като гост на Брайтън.

"Артилеристите" допуснаха пълен обрат в срещата и остават едва на деветата позиция, на 8 т. от четвъртия Челси, който има и мач по-малко.

Тази вечер Арсенал излезе напред с красив гол на Никола Пепе в 68-ата минута.

Крилото отправи майсторски фалцов удар в далечния ъгъл за 1:0, но няколко минути след това Брайтън изравни чрез Люис Дънк след меле в наказателното поле.

В 95-ата минута, когато даже добавеното време вече беше изтекло, домакините направиха отлична комбинация, Неал Мопе изпревари резервния вратар на Арсенал Емилиано Мартинес и донесе победата на своите.

Мартинес се беше появил в игра още през първото полувреме след като фаул на Мопе предизвика контузия на Бер Лено.