Атлетико е на 1/2-финал с помощ от ВАР и въпреки комичния пропуск на Гризман

Атлетико е на 1/2-финал с помощ от ВАР и въпреки комичния пропуск на Гризман Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид продължава към полуфиналите за Купата на краля след драматична победа с 1:0 над Севиля у дома.

Срещата беше белязана от трагедия, тъй като преди нейното начало трима фенове на гостите от Севиля загинаха при тежка автомобилна катастрофа.

В самия мач Атлетико очаквано беше по-добрият отбор, но андалусийците се бореха до последно, а във финалните секунди ВАР ги лиши от дузпа.

Отсъдената в мача дузпа беше тази за Атлетико през първата част.

Тогава обаче Антоан Гризман се подхлъзна при изпълнението и комично прати топката в небесата.

"Дюшекчиите" не успяваха да вкарат до 79-ата минута, когато две резерви изработиха победното попадение.

Анхел Кореа се измъкна с финт отдясно и центрира прострелно, а Мемфис Депай засече във вратата за 1:0.

После Серхио Рамос направи голям пропуск за Севиля и отблизо не успя да намери добре топката, за да порази мрежата.

В края на 5-минутното продължение реферът отсъди дузпа за гостите, но от ВАР стаята му сигнализираха да изгледа повторение и той промени първоначалното си решение.

Така Атлетико се присъединява към Майорка, Атлетик Билбао и Реал Сосиедад на полуфиналната фаза.