Атлетико взе мач за милиони срещу експериментален Реал

Атлетико взе мач за милиони срещу експериментален Реал Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид победи с 1:0 градския съперник Реал в дербито от 35-ия кръг на "Ла Лига".

Попадение от дузпа на Яник Ферейра Караско донесе успеха на домакините на "Уанда Метрополитано" и те се утвърдиха на четвъртото място в класирането.

Тъй като титлата на Реал вече беше осигурена, Карло Анчелоти заложи на експериментален състав без повечето основни фигури като Карим Бензема, Лука Модрич, Винисиус и Тибо Куртоа.

За домакините мачът беше от голямо значение и това си личеше от първите минути с атаките към Андрий Лунин.

В 36-ата минута "дюшекчиите" получиха дузпа след нарушение на Вайехо срещу нахлулия в пеналта Матеус Куня. Наказателният удар беше отсъден със закъснение след намеса на ВАР, а Яник Караско го превърна в гол за 1:0.

През второто полувреме Атлетико пропусна редица възможности да си реши рано двубоя.

Появилият се на почивката Антоан Гризман беше в основата на няколко добри атаки, но не успя да ги завърши по най-добрия начин.

Лунин спаси от упор срещу Куня, а в 77-ата минута Караско беше на сантиметри от втори гол, но стреля в гредата.

В края Реал се вдигна и създаде достатъчно възможности, за да изравни, но няколко пъти Ян Облак беше на висота и резултатът се запази.

Победата може да донесе милиони на Атлетико, тъй като отборът на Диего Симеоне вече е далеч по-спокоен за четвъртото място и за класирането си в Шампионската лига.

Мадридчани имат 64 т. срещу 58 за петия Бетис три кръга преди края.

Пред Атлетико е Севиля с 65 и Барселона с 69 т., а Реал е далеч напред с 81.