Барса изстрада успеха в дербито и се откъсна пред Реал

Барса изстрада успеха в дербито и се откъсна пред Реал Снимка: Getty Images

Барселона се пребори за изстрадана победа с 1:0 над Атлетико Мадрид в дербито на кръга в Ла Лига и излезе еднолично начело в класирането.

Гол на Усман Дембеле през първата част донесе ценните три точки, а Атлетико има защо да съжалява, тъй като създаде достатъчно положения, за да постигне поне равенство.

Каталунците започнаха уверено мача и се възползваха от по-силното начало.

След няколко създадени положения Усман Дембеле откри резултата в 22-рата минута с удар по диагонала след отличен пробив на Педри и асистенция на Гави.

Домакините искаха нарушение срещу Рейнилдо при попадението, но претенциите им не бяха уважени.

След 30-ата минута домакините се събудиха и създадоха няколко ситуации, но се разминаха с гола. Най-близо до изравняване беше Антоан Гризман, но Тер Щеген направи страхотно спасяване при удара му.

Натискът на мадридчани продължи и след паузата, после Барса поизравни играта.

Финалните минути бяха зрелищни и първо Алваро Мората поиска дузпа, а Стефан Савич и Феран Торес скочиха един срещу друг в ситуацията и получиха червени картони.

Когато двата тима вече бяха 10 срещу 10, пред Гризман се откри чисто положение в четвъртата минута от продължението, но той не успя да вкара на няколко метра от голлинията.

В крайна сметка тимът на Шави не изигра най-блестящия си мач, но измъкна максимума и вече води с 3 т. на върха пред Реал Мадрид, който изостана заради загубата от Виляреал.

Атлетико е на петата позиция, на цели 14 т. от върха.