Барса се възползва от грешката на Жирона и си върна второто място

Барса се възползва от грешката на Жирона и си върна второто място Снимка: Getty Images

Барселона отново е втори в класирането на Ла Лига след домакинска победа с 2:0 над Реал Сосиедад.

Каталунците откриха в 40-ата минута след перфектна контраатака, минала през Левандовски и Гюндоган, за да бъде завършена от Ламин Ямал за 1:0.

Голът на успокоението падна едва в 93-тата минута и го отбеляза Рафиня от дузпа.

Успехът позволи на Барса да изпревари Жирона с една точка и да се настани на втората позиция, след като конкурентният клуб не успя да победи Алавес по-рано в този кръг.

Сребърните медали са най-доброто, на което играчите на Шави могат да се надяват, след като Реал Мадрид вече си осигури титлата.

Втората позиция в крайното класиране няма да е само въпрос на чест за Барселона, а и ще донесе приход от около 10 млн. евро, които са изключително важни за намиращия се в тежко финансово състояние клуб.

До края на първенството остават три кръга.