Борбен Ювентус си осигури голямо дерби на полуфиналите за Купата

Борбен Ювентус си осигури голямо дерби на полуфиналите за Купата Снимка: Getty Images

Ювентус достигна полуфиналите за Купата на Италия след победа с 1:0 над Лацио в Торино.

"Старата госпожа" зарадва привържениците си в труден период, в който върви мащабното разследване срещу клуба, заплашващо да доведе до нови санкции след 15-те отнети точки в калчото.

Бранителят Бремер отбеляза гола за победата в края на първото полувреме, а на полуфинала Юве ще срещне Интер в Дерби д'Италия.

В другия полуфинал ще спорят Фиорентина и голямата изненада Кремонезе.

Тази вечер началото на мача беше равностойно и без кой знае какви положения. Ювентус постепенно взе инициативата и поведе минута преди края на полувремето.

Тогава Бремер изпревари вратаря при едно центриране отдясно на Филип Костич и с глава даде преднина на тима си.

През втората част Лацио така и не успя да създаде сериозна възможност за изравняване, а домакините пропуснаха да решат двубоя с успокоителен втори гол.

Полуфиналите за Купата на Италия ще се проведат в два мача, а датите за тях са 5 и 26 април.