Челси се отърва в края и вече е трети

Челси се отърва в края и вече е трети Снимка: Getty Images

Челси записа още една важна победа във Висшата лига - 3:2 над Кристъл Палас като гост.

С голове на Оливие Жиру, Кристиан Пулишич и Тами Ейбрахам, отборът на Франк Лампард излезе на трето място в класирането.

Уилиан записа две асистенции за първите две попадения на Челси. След тях Уилфред Заха намали за Палас с далечен удар, а минута след гола на Ейбрахам за 3:1, Кристиан Бентеке още веднъж намали резултата за домакините.

В края Кристъл Палас създаде няколко положения и в 95-ата минута удари гредата, но Челси се измъкна без да получи изравнителен гол.

Така преди да е завършил мачът между Лестър и Арсенал, Челси заема третата позиция в класирането с 60 т.

Лестър е с две по-малко, а Манчестър Юнайтед има 55, но и мач по-малко.