Челси удари Манчестър Сити на "Уембли" и е на финал

С гол на Хаким Зиеш през второто полувреме Челси победи минимално Манчестър Сити с 1:0 на "Уембли" в първия полуфинал за ФА къп и се класира за финала на най-стария турнир в света.

Двата тима направиха интересен мач на националния стадион в анлийската столица, а Томас Тухел спечели тактическата битка с Джосеп Гуардиола.

И двата отбора имаха своите шансове, но Челси заслужи победата и правото да спори за трофея.

Вернер и Зиеш постоянно тормозеха отбраната на "гражданите", а проблемите на Сити се задълбочиха в началото на второто полувреме, когато Кевин де Бройне получи контузия в глезена и бе заменен от Фил Фоудън.

Малко по-късно Челси поведе. Маунт изведе Вернер зад защитата. Германецът напредна и намери Зиеш пред вратата. Вратаратя Зак Стефан излезе късно и мароканецът заби топката в мрежата. Много скоро след това Зиеш бе близо до това да удвои, но Стефан реагира добре.

До края ново попадение не падна и Челси е на финал.

Съперникът на "сините" ще бъде излъчен от другата полуфинална двойка Лестър - Саутхемптън. Двата тима играят в неделя от 20:30 ч. също на "Уембли".