Две дузпи, 127 минути и купа №21 за Абрамович в Челси

Две дузпи, 127 минути и купа №21 за Абрамович в Челси Снимка: Getty Images

Челси стана световен клубен шампион за пръв път в историята си с победа с 2:1 над Палмейрас след продължения във финала на надпреварата.

В Абу Даби лондончани изпълниха задачата си и грабнаха единствената купа, която до момента липсваше на собственика Роман Абрамович в годините му начело на клуба.

Това е и трофей №21 за руския олигарх, завоюван в най-славния период в историята на Челси.

Победата на фаворита във финала не дойде лесно. След нулево първо полувреме, Ромелу Лукаку откри резултата с глава в 54-тата минута.

Палмейрас изравни от дузпа 10 минути по-късно, когато реферът изгледа повторение и видя игра с ръка на Тиаго Силва.

Така се стигна до продължения, в които Челси направи няколко сериозни пропуска, удари и греда чрез Пулишич, за да се стигне до 115-ата минута.

Тогава зрителите видяха втора дузпа за игра с ръка, този път в полза на английския тим.

Кай Хаверц изпълни много хладнокръвно и отбеляза победния гол, като отново стана герой, както и при попадението си в миналогодишния финал на Шампионската лига.

Дълбоко в добавеното време антигероят за Палмейрас Луан, който направи дузпата, получи и червен картон за нарушение като последен в защитата.