Евертън живна с вдъхновяващ обрат срещу Арсенал

Евертън живна с вдъхновяващ обрат срещу Арсенал Снимка: Getty Images

Евертън постигна сладка победа с 2:1 над Арсенал на "Гудисън Парк" в последен мач от 15-ия кръг на Висшата лига.

"Карамелите" дадоха надежди на феновете си, че излизат от тежката криза, която ги сполетя с лошите резултати напоследък и се пребориха за изстрадан обрат.

Всичко вървеше ужасно за домакините чак до 80-ата минута.

Гол на Ричарлисон в края на първата част беше отменен с ВАР заради засада, а секунди по-късно Мартин Йодегор засече центриране отляво и Арсенал поведе.

След почивката Ричарлисон отново вкара и отново ВАР развали настроението му, като този път отчетената засада беше изключително тънка.

Бразилецът обаче не се предаде и успя да изравни 10 минути преди края с добавка с глава след изстрел в гредата на Демарай Грей.

Резервата Еди Нкетия пропусна фрапиращо чиста ситуация за Арсенал и стреля в гредата от малкото наказателно поле, а в добавеното време Грей се превърна в герой с бомбен удар за 2:1.

С последния удар в мача пък Пиер-Емерик Обамеянг пропусна да донесе точката на тима си.

Евертън се изкачи до 12-тото място в таблицата с 18 т., докато Арсенал е седми с 23.