Хеттрик на Бензема и гол на дебютант за зрелищен разгром на Реал

Хеттрик на Бензема и гол на дебютант за зрелищен разгром на Реал Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се завърна на "Сантяго Бернабеу" със зрелищна победа с 5:2 над Селта от четвъртия кръг на Ла Лига.

За пръв път от около година и половина "Белия балет" игра на своя стадион, чиято реконструкция е почти завършена.

Над всички тази вечер беше капитанът Карим Бензема, който наниза хеттрик и подаде за гола на Винисиус Жуниор.

За домакините се разписа и влезлият като резерва Едуардо Камавинга, който записа дебют с белия екип.

Селта поведе след едва 4 минути игра чрез Санти Мина, но после Бензема изравни.

Гостите още веднъж излязоха напред в резултата с гол на Черви с добавка и удържаха този резултат до почивката.

През втората част обаче Реал беше пълен господар на терена и за 9 минути направи пълен обрат с попадения на Бензема и Винисиус.

После дойде голът на Камавинга с добавка на празна врата след блестящ пробив и удар на Лука Модрич, а в края Винисиус спечели дузпа и Бензема я реализира безапелационно за крайното 5:2.

Реал Мадрид събра 10 т. от първите си 4 мача в първенството и е лидер в класирането.

По 10 т. имат също Валенсия и Атлетико Мадрид.