И Лукаку заби два гола, Челси се изравни на върха с Юнайтед

И Лукаку заби два гола, Челси се изравни на върха с Юнайтед Снимка: Getty Images

Ромелу Лукаку отбеляза нови два гола с екипа на Челси при победата с 3:0 над Астън Вила.

По-рано през деня Кристиано Роналдо ознаменува завръщането си в Манчестър Юнайтед с две попадения, а след двете на Лукаку изглежда, че двамата отново ще се борят за "Златната обувка", както го правеха в Серия "А" през миналия сезон.

Лукаку се разписа още в 15-ата минута, за да даде аванс на домакините, след което оформи крайното 3:0 в добавеното време на двубоя с хубав отсечен удар от около 20 метра.

Между двете попадения на белгиеца успя да се разпише и Матео Ковачич в началото на втората част.

Победата изравни Челси с Манчестър Юнайтед на върха в класирането с по десет точки след четири мача. Астън Вила е 12-и с четири.