Испания излъга Дания, Португалия и Роналдо не оставиха шанс на Полша

Испания записа 13-и пореден мач без поражение във всички турнири, печелейки с 1:0 срещу Дания в третия си двубой от Лига на нациите. За последно еврошампионите паднаха през март в контрола от Колумбия.

Единственото попадение падна в 79 минута и бе дело на Субименди.

С успеха Ла Роха свали датчаните от върха в групата и поведе със 7 точки, докато скандинавците са с 6.

Сърбия победи с 2:0 Швейцария в другия мач от групата. Автогол на Нико Елведи и попадение на Александър Митрович донесоха успеха на състава воден от Драган Стойкович-Пикси. Сърбия вече имат 4 точки, а противникът остава с нула.

Португалия се наложи с 3:1 като гост над Полша и записа трета победа от три мача в група 1, Лига "А".

Отборът на Роберто Мартинес показа добра игра, а Кристиано Роналдо продължи да подобрява рекорда си за родината. Той вече има 133 гола с екипа на Португалия.

39-годишният футболист се разписа в 37-ата минута, за да удвои аванса на своя тим. Преди това Бернардо Силва бе открил резултата, след като се възползва от асистенция на Бруно Фернандеш.

Пьотър Жиелински вдигна феновете по трибуните на крака в 78-ата минута. Две минути преди края на срещата Ян Беднарек си отбеляза автогол и Португалия си тръгна с три точки.

В другата среща от групата Хърватия се наложи с 2:1 над Шотландия.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.