Испания изпревари Португалия и поведе в класирането

Испания изпревари Португалия и поведе в класирането Снимка: Getty Images

Испания изпревари Португалия и оглави класирането в група 2 от Лига "А" на Лигата на нациите.

"Ла фурия роха" победи Чехия с 2:0 у дома, докато португалците загубиха с 0:1 гостуването на Швейцария и класирането се размести по следния начин: Испания е начело с 8 т. пред Португалия със 7, Чехия с 4 и Швейцария с 3.

Тимът на Луис Енрике се наложи с голове на Карлос Солер в 23-тата и Пабло Сарабия в 75-ата минута и продължава без загуба в турнира.

По същото време Португалия допусна гол още в първата минута, след като Харис Сеферович се възползва от центриране отдясно и се разписа с глава.

"Мореплавателите" така и не успяха да върнат гола в отсъствието на суперзвездата Кристиано Роналдо, който беше получил почивка.

Швейцария пък взе първата си победа в Лигата на нациите след три поредни загуби.