Лацио удари Юве в здрав мач на "Олимпико"

Лацио затвърди второто си място в Серия "А" след успех с 2:1 над Ювентус на "Олимпико" в дербито от 29-ия кръг на италианския елит.

"Орлите" стигнаха до трите точки с голове на Сергей Милинкович-Савич в 38-ата и Матиа Дзакани в 53-тата минута. За гостите се разписа Адриен Рабио в 42-рата минута.

Така домакините сложиха край на серията си от седем поредни мача без успех над "старата госпожа" и се утвърдиха на 2-рото място във временното класиране.

Торинци пък могат да съжаляват, че не взеха нещо от този мач, тъй като имаха своите шансове, но не се възползваха достатъчно добре от тях.

Така бе спряна серията им от три поредни победи в първенството и "бианконерите" и пропусна да скъсят дистанцията до местата, даващи право на участие в евротурнирите.