Лева съсипа Дортмунд, Байерн взе дербито

Роберт Левандовски вкара два от головете срещу бившия си тим Борусия Дортмунд, а неговият Байерн Мюнхен спечели с 3:2 като гост голямото германско дерби от 14-ия кръг на шампионата.

Така баварците дръпанаха с четири точки на основния си преследвач. Те имат 34, а Дортмунд - 30.

Юлиан Брант откри резултата в петата минута, но четири по-късно Роберт Левандовски изравни. Кингсли Коман изведе гостите напред малко преди почивката, а Ерлинг Холанд направи 2:2 в началото на второто полувреме.

Левандовски донесе победата на Байерн от дузпа в 77-ата минута. Основна вина за загубата на Дортмунд имаше бившият играч на Байерн Матс Хумелс, който сбърка при изравнителния гол за 1:1, а след това игра с ръка в наказателното поле, което доведе до дузпата, която донесе трите точки на баварците.